DSCN4128.JPG

Słoneczny, lipcowy poranek w Honolulu. Zapowiada się piękny dzień. Na Farmer’s Market, u podnóża wulkanu Diamond Head, mimo wczesnej godziny, tłoczno. Sprzedawcy rozkładają stragany ze świeżymi owocami i warzywami. O tej porze roku króluje na nich papaja i mango. Obok nich różowieją wyraziste owoce kaktusa: dragon fruit oraz pomarańczowa pitaya, która smakiem przypomina bardzo słodkie truskawki. Zarówno pitaya jak i dragon fruit świetnie smakują schłodzone. Miąższ wyjada się łyżeczką z przekrojonych na pół owoców.

Aromatyczny, pachnący upajająco jackfruit (owoc drzewa bochenkowego) jest jednym z moich ulubionych, tak samo jak i soczyste liczi. Pośród kolorowych straganów w oczy rzucają się również wielkie, zielone, lokalne owoce awokado i żółte, pachnące słodko ananasy - dostępne przez cały rok.

Tutejszy “Farmer’s Market” tak, jak inne hawajskie targowiska, obfituje w stoiska z lokalnymi przysmakami. Kulinarne aromaty mieszają się z pięknym zapachem kwiatów, również wystawionych na sprzedaż.

“Farmers Market” w Honolulu jest jednym z najbardziej znanych na Hawajach. Kupujący to w większości turyści, zafascynowani egzotyką targu i obfitością świeżych produktów, a wśród sprzedawców przeważają Azjaci. Ich specyficzny sposób bycia; grzeczność i uprzejmość - dodają uroku temu miejscu.

Farmer’s Market - to kwintesencja lokalnego stylu życia. Odwiedźcie koniecznie będąc na Hawajach!