Makapu’u - plaża i latarnia morska znajdują się ok. 30 min jazdy samochodem od Waikiki, na wschodnim wybrzeżu wyspy O’ahu. Latarnię ustawiono wysoko w górach, na wysuniętej w ocean półce skalnej, aby oświetlała bardzo niebezpieczny kanał Kaiwi (zwany też Molokai).

Latarnia nie jest dostępna dla zwiedzających, ale można dojść do niej, a nawet jeszcze wyżej - do punktu Makapu’u, bardzo dogodnym, wyasfaltowanym i pięknym szlakiem turystycznym. Z góry rozciąga się spektakularny widok na góry Koolau z Diamond Head i Koko Crater, oraz na granatowy ocean, w którym o tej porze roku można zobaczyć wieloryby-humbaki i ich osławione akrobatyczne popisy.

Dla tych, co nie mają ochoty wędrować, przy drodze Kalanianaole ustawiono platformę, z której rozciąga się równie  wspaniały widok - na plażę Makapu’u z wysepkami: Manana i Kaohikaipu oraz turkusową zatokę Waimanalo, jedną z najpiękniejszych w USA.

Wycieczka w górę do punktu Makapu’u i latarni morskiej jest też bardzo popularnym sposobem  przywitania Nowego Roku. Niejednokrotnie brałam udział w tym wydarzeniu, a swoje wrażenia, zdjęcia i informacje na temat Makapu’u zawarłam w blogowym poście pt. OKO:

https://www.hawaje-pl.com/post/__oko 

Informacje turystyczne zawarte są tutaj: https://www.hawaje-pl.com/makapu-u

                                           Zapraszam :)